Porównanie pierścionka z diamentem H / SI o masie 1,00 ct w 2022 r.

Zaoszczędź nawet do 25 090 złotych!

Porównaliśmy wszystkich głównych znalezionych w internecie dostawców pod względem usług i ceny. Zauważyliśmy znaczne różnice w podobnych kluczowych parametrach. Przedział cenowy wynosi od 21900zł do 46 990zł za najtańszy w ofercie danego sprzedawcy pierścionek z diamentem 1,00 ct H Si z białego lub żółtego złota. Punktacja była przyznawana w następujący sposób: za najlepszą cenę produktu w naszym porównaniu sprzedawca otrzymywał 20 punktów (max.), natomiast za najgorszą cenę zero punktów. Kolejne punkty zostały przyznane za usługi dodatkowe będące korzyścią dla Klienta. Stan na 10/04/2022r.

1. miejsce: 

Queen Diamond Polska

⭐⭐⭐⭐⭐

Model: The Great 1884 Pierścionek z diamentem 1 karat (1ct, barwa H, czystość Si1, szlif VERY GOOD, symetria Very Good) KOD PRODUKTU – DRY-1430006
Cena: 21900zł

Wnioski: Zwycięzca testu Queen Diamond. Przekonujący na całej linii. Queen Diamond ma nie tylko najlepszą cenę i wyjątkową jakość , ale także wyprzedza wszystkich innych dostawców pod względem obsługi z własnym „kurierem VIP” i wykonaniem pierścionka wg pomysłu Klienta w cenie produktu. Dożywotnia gwarancja mówi sama za siebie.

✅ Najlepsza cena -53% względem najpopularniejszego polskiego jubilera
✅ Najlepsze parametry 4C (szlif, czystość, barwa) w zestawieniu
✅ Niemiecka precyzja
✅ diament certyfikowany przez niezależny instytut
✅ Dożywotnia gwarancja
✅ Projekt wg pomysłu Klienta gratis
✅ VIP Kurier i płatność przy odbiorze

 

2 miejsce: 

ACLARI DIAMONDS

⭐⭐⭐⭐

Model: Kartezja P0249TB 1.00ct H Si2 GD GD
Cena: 23499zł

 

Wniosek: Szeroki wybór pierścionków, możliwy wybór diamentów o różnej jakości wedle uznania. Sprzedawca może pochwalić się siecią salonów w większości dużych miast Polski. Brak opcji grawerowania. Cena za porównywany pierścionek bardzo dobra na tle rynku. 

✅ Certyfikaty
✅ Salony
✅ Płatność przy odbiorze
❌ Brak opcji grawerowania
❌ Parametry diamentu najniższe w zestawieniu

 

3 miejsce: 

MARKO

⭐⭐⭐

Model: Model: W482-R585-B1.00 1.00ct H Si2
Cena: 27 909zł

Wniosek:Na stronie sklepu mamy całkiem ciekawy wybór oryginalnych modeli pierścionków. Przy okazji możemy wybrać też coś z bogatej oferty dewocjonaliów albo zegarków. 

✅ Darmowy grawer
✅ Ciekawe pierścionki
❌ Brak płatności „przy odbiorze”
✅ Cena nie najgorsza

 

4 miejsce: 

SUNDIAMORE

⭐⭐⭐

Model: SUN_GAMMA_1.00 H Si1
Cena: 29900zł

 

Wniosek: Lokalny jubiler z Józefowa pod Warszawą. W ofercie pełna gama biżuterii, od pierścionków zaręczynowych po kolczyki do piercingu czy spinki do mankietów. Indywidualne projekty.

✅ Darmowy grawer
✅ Płatność „przy odbiorze”
❌ Cena nie zachwyca

 

5 miejsce: 

W.KRUK

⭐⭐

Model: XWK/PB+70W 1.00ct H Si2
Cena: 36000zł

Wniosek: Jedna z najstarszych polskich marek, z tradycjami. Sieć salonów w Polsce. Najlepsze adresy i placówki w galeriach handlowych. Niestety wybór pierścionka z diamentem 1ct bardzo okrojony. Brak możliwości dostosowania oferty dla potrzeb klienta. Do tego skandaliczna cena, prawie dwukrotnie wyższa niż u najtańszego dostawcy w naszym porównaniu.

✅ sieć salonów
✅ marka z tradycjami
❌ wysoka cena
❌ brak płatności przy odbiorze 
❌ brak niezależnego certyfikatu diamentu 

 

6 miejsce: 

Galeria Jubilerska

⭐⭐

Model: BPB2196/B/100 1.00ct H Si
Cena: 36 223,97zł

 

Wniosek: Ogromny wybór biżuterii na stronie sklepu. Niesamowite wariacje różnego rodzaju kamieni szlachetnych i modeli produktów. Super fachowa obsługa poprzez czat online. Brak możliwości filtrowania listy przedmiotów wg masy kamienia szlachetnego. 

✅ Darmowy grawer
✅ Wygląd strony
❌ Brak płatności przy odbiorze
❌ Wysoka cena

 

7. miejsce: 

GESELLE

⭐⭐

Model: 493WA 1.00ct H Si1
Cena: 37 799,10 zł

 

8. miejsce: 

SAVICKI

⭐

Model: TJ-R1-D-RB 1.00ct H Si2
Cena: 40090zł

 

Wniosek: Przepiękna strona internetowa. Duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Niestety wybór pierścionka z diamentem 1ct bardzo okrojony. Cena prawie dwukrotnie wyższa niż u zwycięzcy testu. Bardzo pomocna obsługa przez czat online.

✅ czat
✅ Płatność „przy odbiorze” (z wymagana zaliczka 30%)
✅ Niezależny certyfikat diamentu
✅ Darmowy grawer
✅ Wygląd strony
❌ Wysoka cena

 

9. miejsce: 

APART

 

Model: Nr wzoru: 220.211 1.00ct H Si2
Cena: 46 990,00zł

 

 

Wniosek: Największy polski jubiler. Znana i ceniona marka. Nikt by się nie spodziewał uplasowania tej firmy na ostatnim miejscu naszego porównania. Popularna długa reklama APARTu nie ma wpływu na naszą ocenę. Kwota za pierścionek z diamentem 1ct H Si2  ponad dwukrotnie wyższa od zwycięzcy testu. Na plus można zaliczyć jednak certyfikat niezależnego instytutu gemmologicznego i możliwość odbioru biżuterii w każdym salonie w kraju. Niestety brak opcji płatności „przy odbiorze”. 

✅ marka
✅ sieć salonów
❌ ekstremalne ceny
❌ mały wybór pierścionków z diamentem 1ct 
✅ niezależny certyfikat