Porównanie pierścionka z diamentem G / SI1 o masie 1,00 ct w 2020 r.

Zaoszczędź nawet do 30604złotych!

Porównaliśmy wszystkich głównych dostawców pod względem usług i ceny. Zauważyliśmy znaczne różnice w podobnych kluczowych paramterach. Przedział cenowy wynosi od 21386zł do 51990zł za najtańszy w ofercie danego dostawcy pierścionek z diamentem 1,00 ct G Si1 z białego złota. Jeżeli w ofercie nie było diamentu o tej jakości, do porównania został dodany najlepszy jaki był w ofercie, ale nie lepszy niż G Si1. Punktacja była przyznawana w następujący sposób: za najlepszą cenę w naszym porównaniu sprzedawca otrzymywał 20 punktów (max.), natomiast za najgorszą cenę zero punktów (Apart). Kolejne punkty zostały przyznane za usługi dodatkowe będące korzyścią dla Klienta.

1. miejsce: 

Queen Diamond Polska

⭐⭐⭐⭐⭐

Model: Empire Classic 1,00 ct G Si1 z białego złota
Cena: 21380zł

Wnioski: Zwycięzca testu Queen Diamond. Przekonujący na całej linii. Queen Diamond ma nie tylko najlepszą cenę i wyjątkową jakość , ale także wyprzedza wszystkich innych dostawców pod względem obsługi z własnym „kurierem VIP”. Dożywotnia gwarancja mówi sama za siebie.

✅ Najlepsza cena -58% względem najpopularniejszego polskiego jubilera
✅ dla 1,00 ct do 30604zł oszczędności 
✅ Niemiecka jakość
✅ diament certyfikowany przez niezależny instytut
✅ Dożywotnia gwarancja
✅ Showroom w Warszawie
✅ VIP Kurier i płatność przy odbiorze

 

2. miejsce: 

DIAMANTI.PL

⭐⭐⭐⭐

Model: FJ 163-50 1,01ct G Si2 z białego złota
Cena: 27450zł

 

Wniosek: firma założona w 2006 r.,od 2015 jako marka DIAMANTI. Prowadzona przez dyplomowanego gemmologa IGI oraz HRD, który dba o jakość sprzedawanych kamieni szlachetnych. Obecnie nasze drugie miejsce z kilkoma małymi  słabymi punktami jak brak czatu na stronie czy brak opcji grawerowania i trochę wyższą ceną. W każdym razie solidna oferta.

✅ Płatność przy odbiorze i przesyłka pobraniowa
✅ Salon wystawowy
✅ Certyfikaty
❌ Brak grawerowania, nieco wyższe ceny
❌ Mały wybór modeli pierścionków

 

3 miejsce: 

ACLARI DIAMONDS

⭐⭐⭐

Model: Kartezja 1,00 ct G Si1 z białego złota
Cena: 29449zł

 

Wniosek: Szeroki wybór pierścionków, możliwy wybór diamentów o różnej jakości wedle uznania. Sprzedawca może pochwalić się siecią salonów w większości dużych miast Polski. Brak opcji grawerowania. Cena za porównywany pierścionek średnia na tle rynku. 

✅ Certyfikaty
✅ Salony
✅ Płatność przy odbiorze
❌ Brak opcji grawerowania
❌ Nieco droższe

 

4 miejsce: 

GLAMIRA

⭐⭐

Model: „RADMILLA” 1ct H Si1 1,00 ct z białego złota
Cena: 26327zł

 

Wniosek: GLAMIRA to światowy sprzedawca biżuterii. Na stronie sklepu możemy przebierać w niezliczonych opcjach kamieni szlachetnych, kolorów złota, stopniach jakości diamentówów. Strona bardoz rozbudowana ale prosta w nawigacji. Ceny atrakcyjne, ale kamienie bez niezależnych certyfikatów.

✅ Duży wybór produktów
✅ Układ strony
❌ Brak niezależnych certyfikatów
❌ Tylko płatność „z góry”
❌ Brak salonu w Polsce

 

5 miejsce: 

GESELLE Jubiler

⭐⭐

Model: „493 WG” 1ct H Si1 z białego złota
Cena: 29999zł

 

Wniosek: Jeden model pierścionka do wyboru w dwóch kolorach złota. Ze strony sklepu nie sposób się dowiedzieć, czy ten pierścionek jest z diamentem certyfikowanym przez niezależny instytut, ponieważ zawarta została również informacja o certyfikacie GESELLE. 

✅ Darmowy grawer
❌ Jeden pierścionek do wyboru na stronie
❌ Brak płatności „przy odbiorze”
❌ Cena nie zachwyca

 

6 miejsce: 

Galeria Jubilerska

⭐⭐

Model: PB4072/B/100 1ct H Si z białego złota
Cena: 34999zł

 

Wniosek: Ogromny wybór biżuterii na stronie sklepu. Niesamowite wariacje różnego rodzaju kamieni szlachetnych i modeli produktów. Super fachowa obsługa poprzez czat online. Brak możliwości filtrowania listy przedmiotów wg masy kamienia szlachetnego. 

✅ Darmowy grawer
✅ Wygląd strony
❌ Brak płatności przy odbiorze
❌ Wysoka cena
❌ Brak niezależnego certyfikatu

 

7 miejsce: 

YES

Model: Éternel H Si1 z białego złota
Cena: 39995zł

 

Wniosek: Wszyscy znają markę YES. To jest wielka zaleta, jeśli chodzi o zaufanie do firmy. Z naszego punktu widzenia zalety na tym się kończą. Podczas testu obejrzeliśmy ładną stronę internetową sklepu czy piękne salony sprzedaży stacjonarnej. Niestety odbija się to na cenie, za którą nie otrzymamy nawet niezależnego certyfikatu diamentu. Filtrowanie przedmiotów na stronie pozostawia wiele do życzenia.

✅ Marka
✅ Salony w świetnych lokalizacjach
❌ Cena
❌ Brak niezależnego certyfikatu diamentu
❌ Brak płatności „przy odbiorze”

 

8. miejsce: 

W.Kruk

Model: Jedyny 1ct G Si2 z białego złota
Cena: 38990 zł

 

Wniosek: Jedna z najstarszych polskich marek, z tradycjami. Sieć salonów w Polsce. Najlepsze adresy i placówki w galeriach handlowych. Niestety wybór pierścionka z diamentem 1ct bardzo okrojony. Brak możliwości dostosowania oferty dla potrzeb klienta. Do tego skandaliczna cena, prawie dwukrotnie wyższa niż u najtańszego dostawcy w naszym porównaniu.

✅ sieć salonów
✅ marka z tradycjami
❌ wysoka cena
❌ brak płatności przy odbiorze 
❌ brak niezależnego certyfikatu diamentu 

 

9. miejsce: 

SAVICKI

Model: „The Light” 1,00 ct z białego złota (DL-R4-1-B)
Cena: 45024zł

 

Wniosek: Przepiękna strona internetowa. Duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Niestety wybór pierścionka z diamentem 1ct bardzo okrojony. Cena ponad dwukrotnie wyższa niż u zwycięzcy testu. Bardzo pomocna obsługa przez czat online.

✅ czat
✅ Płatność „przy odbiorze” (z wymagana zaliczka 30%)
✅ Niezależny certyfikat diamentu
✅ Darmowy grawer
✅ Wygląd strony
❌ Wysoka cena

 

10. miejsce: 

APART

Model: Nr wzoru: 100.300 1,00 ct G Si1 z białego złota
Cena: 51990zł

 

 

Wniosek: Największy polski jubiler. Znana i ceniona marka. Nikt by się nie spodziewał uplasowania tej firmy na ostatnim miejscu naszego porównania. Popularna długa reklama APARTu nie ma wpływu na naszą ocenę. Kwota za pierścionek z diamentem 1ct G Si1  ponad dwukrotnie wyższa od zwycięzcy testu. Na plus można zaliczyć jednak certyfikat niezależnego instytutu gemmologicznego i możliwość odbioru biżuterii w każdym salonie w kraju. Niestety brak opcji płatności „przy odbiorze”. 

✅ marka
✅ sieć salonów
❌ ekstremalne ceny
❌ mały wybór pierścionków z diamentem 1ct 
✅ niezależny certyfikat